Uusi tapahtumatila Jedi Training School avattu A Gridissä

Tyylikäs, tummin sävyin toteutettu tila sijaitsee A Gridin G-siiven toisessa kerroksessa, aivan Ravintola Factoryn yläpuolella. Se on kooltaan noin 180 m² ja mahdollistaa tapahtuman noin 65 hengelle.
Tila koostuu suuresta avoimesta tilasta, jossa on kiinteä tiski, TV-näyttö sekä pöytiä ja raheja. Ikkunat avautuvat vehreälle Ossinlammelle. Tilasta löytyy myös AV-järjestelmä mikrofoneineen. Lisäksi tilassa on lasiseinällä erotettu pienempi huone, joka leikittelee viidakkoteemalla. Tilasta löytyy myös oma wc sekä eteistila naulakoineen.
Jedi Training School on varattavissa Aalto-yliopiston tilamyynnin tiimin kautta. Catering onnistuu vaivattomasti alakerran Ravintola Factoryn kautta, tai halutessa muualtakin. Tila on toistaiseksi käytössä A Gridin vastaanoton aukioloaikojen mukaisesti arkisin klo 8-20.
Kiinnostuistko tilasta? Pyydä tarjous tilamyynnin tiimiltämme!

- Julkaistu
- Päivitetty: This content was originally published on www.aalto.fi.
Read more news

Yli 80 prosenttia kampuksen energiansäästötavoitteesta saavutettu
Myös kesän aikana kampuksella on saavutettu suuria säästöjä energiankulutuksessa.
Ehdota, miten käyttäisit 13 000 euroa Aalto-yliopiston opiskelijoiden hyvinvointiin!
Jätä ehdotuksesi 29.9.2023 mennessä osallistavan budjetoinnin hankkeeksi parantamaan opiskelijoiden hyvinvointia kampuksella. Ideoista äänestetään voittaja vielä vuoden 2023 aikana.
Tyytyväisyys toimitiloihin on noussut Aalto-yliopiston kampuksella
Asiakastyytyväisyys on noussut pandemian jälkeen Aalto-yliopistokiinteistöjen (ACRE) toimitila-asiakkailla. Erityisesti kehuja saavat kulunvalvonta, aulapalvelut sekä kokoustilat.