Ravintolapalvelut Aalto Spaceen - testaa ja voita!

Testaa, löydätkö kampuksen ravintolat, kahvilat ja baarit Aalto Space -sovelluksesta ja voita kesäisiä palkintoja.
Aalto Space mockup ravintolatarjonnasta

Otaniemen kampusravintolat, kahvilat ja baarit on lisätty nyt Aalto Spaceen. Voit myös navigoida niihin sovelluksen kampuskartan avulla, sekä tarkistaa ravintoloiden lounaslistat ja aukioloajat. Voit etsiä ravintoloita niiden nimillä, tilalistauksesta tai vaikka hakusanalla "ravintola".

Aalto Spacen kehitys tapahtuu vaiheittain, ja nyt toivommekin sen ahkerilta käyttäjiltä palautetta ja kehitysideoita. Löytyykö tilalistauksesta ja kartalta etsimäsi ravintola? Onnistuuko navigointi, ilmestyykö kartalle reittiehdotus? Onko mielessäsi muita kehitysideoita tai toiveita?

Lisää palautteeseen aina tiedoksi käyttämäsi puhelimen käyttöjärjestelmä (iOS / Android) sekä Aalto Space -versio. Lähetä palaute osoitteeseen aaltospace@aalto.fi. Heinäkuun aikana sovelluskehitykseen johtaneiden palautteiden antajien kesken arvotaan useita kesäisiä palkintoja!

Jaa
URL kopioitu

Read more news

Korkeakouluaukio
Kampus Julkaistu

Asiakastyytyväisyys Aalto-yliopiston kampuksen toimitiloihin pysyy korkealla – ACREn kokonaisarvosana nousi ja NPS vahvistui

ACRE arvioi toimitila-asiakkaidensa tyytyväisyyttä vuosittain asiakastyytyväisyyskyselyn avulla. Lue viimeisimmän kyselyn tuloksista.
Köpcentret A Blanc ligger vid kanten av Alvar Aalto-parken.
Kampus Julkaistu

A Blanciin avautuu remontin jälkeen uusi ravintolaoperaattori – Täffä Lunch muuttaa keskukseen

Ostoskeskus A Blancin kolme vierekkäistä liiketilaa yhdistetään yhdeksi 150 asiakaspaikan ravintolaksi, johon avautuu syksyllä Täffä Lunch.
Kaksi ihmistä piknikillä viltillä, mukana kannettava tietokone, laukkuja ja ruokaa puistossa, jossa on puita ja nurmikkoa.
Kampus, Yliopisto Julkaistu

Vaikuta Kampusvisio 2050 -päivitykseen: merkitse näkemyksesi karttaan

Millainen kampuksemme tulisi olla vuonna 2050? Kerro näkemyksesi 3.7. mennessä!
Text 'Otaniemi on a sustainable path' and image of two people walking on campus.
Kampus, Yhteistyö, Opinnot, Yliopisto Julkaistu

Toukokuussa liikutaan yhdessä

Aamukävely liikkeeen vaikutuksesta aivoihin 28.5. Tee kestävästä liikkumisesta osa työ- tai opiskelupäivää.