Liity mukaan Demo Day 2026 -tapahtumaan A Gridissä

4. maaliskuuta kannattaa suunnata A Gridiin, sillä silloin järjestetään Aalto Startup Center x A Grid Demo Day. Tuona päivänä A Gridin ja Aalto Startup Centerin lupaavimmat startupit ja tutkimusprojektit esittelevät työnsä sadoille kävijöille. Oletko mukana? Ilmoittaudu nyt!
Aalto Startup Center x A Grid Demo Day 2026

Mitä odottaa

Aalto Startup Centerin ja A Gridin yhdessä järjestämä Demo Day tarjoaa ainutlaatuisen ikkunan Aalto-yliopiston kampukselta ponnistavaan innovaatioon sekä ideoihin, jotka muovaavat tulevaisuutta.

Päivän aikana yhteisömme startupit ja tutkimustiimit esittelevät ratkaisujaan, demojaan ja prototyyppejään, joita pääset tutkimaan ja kokemaan paikan päällä. Toisin sanoen tilamme täyttyvät perustajista ja tulevista perustajista, jotka ovat valmiita jakamaan oivalluksiaan, vastaamaan kysymyksiin ja verkostoitumaan vierailijoiden kanssa.

Viime vuonna meillä oli noin 90 ständiä ja yli 700 kävijää, ja satojen osallistujien odotetaan saapuvan myös tänä vuonna. Olitpa perustaja, sijoittaja, sidosryhmän edustaja, ekosysteemitoimija, opiskelija (Aallosta tai muualta), mentori tai vain utelias – kaikki ovat tervetulleita. Riittää, että ilmoittaudut mukaan.

Ohjelman kohokohtia

Startup-esittelyn rinnalla järjestämme koko päivän kestävän kuratoidun ohjelman yhteistyössä ekosysteemikumppaneiden kanssa. Mukana ovat muun muassa XSTRYV, Wednesday, Aalto Founders’ School, Espoo Game Lab ja FiBAN. FiBAN järjestää aamupäivällä pitchauskilpailun – sitä et halua missata.

Näin saat päivästäsi eniten irti

Emme malta odottaa näkevämme sinut A Gridissä 4. maaliskuuta. Tule verkostoitumaan ja inspiroitumaan Demo Day 2026 -tapahtumassa!

Jaa
URL kopioitu

Read more news

A Bloc Buddy Week järjestetään marraskuussa
Kampus Julkaistu

Buddy Week -tarjouskampanja A Blocissa

Kauppakeskus A Bloc on Otaniemen sydän, ja Buddy Week -viikolla 9.–15. marraskuuta se sykkii tavallista kovempaa.
Marsion niitty, lähikuva
Kampus, Yliopisto Julkaistu

Niitty ei synny sattumalta – kampusluontoa rakennetaan harkiten

Jokainen niitty on myös paikkakohtainen ratkaisu, jossa huomioidaan esimerkiksi maaperä, maiseman historia ja alueen nykykäyttö.
Kampuskysely
Kampus, Opinnot, Yliopisto Julkaistu

Vastaa kampuskyselyyn ja auta kehittämään kampusta

Miten hyvin kampus tukee työskentelyä ja opiskelua? Vastaa kampuskyselyyn ja kerro kokemuksesi. Vastaajien kesken arvotaan elokuvalippuja.
Damask parturi-kampaamo A Blocissa
Kampus Julkaistu

Damask laajentaa palveluitaan A Blocissa: nyt täyden palvelun parturi-kampaamo kaikille

Suosittujen parturipalveluiden lisäksi Damask tarjoaa nyt myös kampaamopalveluita naisille.