Tilat

Laboratorio- ja toimistotilat Otaniemessä – Tietotie 2

Keskeisellä paikalla Aalto-yliopiston metroaseman sisäänkäyntien välissä sijaitseva Tietotie 2 tarjoaa laboratorio- ja toimistotiloja Otaniemessä yritysten ja tutkimusryhmien tarpeisiin. Vuokrattavat tutkimus- ja kehityslaboratoriot sekä toimistotilat sijaitsevat Aalto-yliopiston kampuksella hyvien liikenneyhteyksien varrella. Onko tässä yrityksesi uusi kotipaikka?
Tietotie 2 offers laboratory and office premises in Otaniemi

Tietotie 2 tarjoaa monipuoliset puitteet työskentelyyn sekä tutkimus- ja kehitystyöhön pienistä toimistohuoneista suuriin laboratorioihin kylmäsäilytystiloineen.

Tietotie 2 tarjoaa laboratorio- ja toimistotiloja Otaniemessä

Laboratorio- ja toimistotilat keskellä kampusta

Tietotie 2:n vuorkattavat laboratoriotilat on suunniteltu erilaisten tutkimus-, testaus- ja tuotekehitystarpeiden tueksi. Laboratorioiden läheisyydessä sijaitsevat toimistotilat tukevat sujuvaa arkea, kun laboratorio- ja asiantuntijatyö voidaan yhdistää samaan kokonaisuuteen.

Tilat soveltuvat erityisesti teknologiayrityksille, kasvaville startupeille, tutkimus- ja TKI-tiimeille sekä Aalto-yliopiston kanssa yhteistyötä tekeville toimijoille, jotka tarvitsevat laboratoriotilan Otaniemessä ja haluavat hyötyä kampusympäristön ekosysteemistä.

A Bloc

Sijainti Otaniemessä ja hyvät liikenneyhteydet

Tietotie 2 sijaitsee Otaniemessä Aalto-yliopiston kampusalueella, missä tutkimus, yritystoiminta ja opiskelijayhteisö kohtaavat. Sijainti tarjoaa erinomaiset puitteet yhteistyölle, rekrytoinnille ja verkostoitumiselle.

Kohteeseen on helppo saapua sekä julkisilla että omalla autolla:

  • Aalto-yliopiston metroasema rakennuksen vieressä
  • useita bussilinjoja ja pikaraitiolinja 15 kävelyetäisyydellä
  • sujuva yhteys Kehä I:lle ja Länsiväylälle

Alueella on lisäksi pyöräreittejä, pysäköintimahdollisuuksia sekä Aalto-yliopiston ja Otaniemen laaja palveluverkosto: ravintolat, kahvilat, liikunta- ja hyvinvointipalvelut.

Laboratoriotila Tietotie 2:ssa

Vuokrattavat laboratorio- ja toimistotilat

Tiloista voidaan muodostaa erilaisia kokonaisuuksia käyttäjän tarpeiden mukaan, kuten yksittäisiä laboratorioita tai toimistoja pienemmille tiimeille tai useamman laboratorion ja toimiston yhdistelmiä suuremmille yksiköille.

Tarjolla on esimerkiksi:

  • Laboratoriokokonaisuus n. 290 m²
  • Toimistokokonaisuus n. 380 m²
  • Laboratorio n. 60 m²
Hahmot kahvilla

Ota yhteyttä - kysy vapaita laboratoriotiloja

Kysy lisätietoja toimisto- ja laboratoriotiloista Otaniemessä ja sovi vierailu!

Celina Westerberg
Asset Manager
Aalto-yliopistokiinteistöt Oy
celina.westerberg@aalto.fi
+358 40 559 7795

Lue lisää

A Grid G-siipi_Martin Sommerschield_190812_otakaari5_013

Toimistotilat

Vuokraamme monipuolista toimisto- ja laboratoriotilaa Otaniemestä sekä suurempia koulutus- ja toimistotiloja Töölöstä.

Tilat
  • Päivitetty:
  • Julkaistu
Jaa
URL kopioitu